O nas

Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna interesować się zdrowym stylem życia- każdy ma na to swój własny sposób i pomysł, a jednym z nich na pewno jest regularny jogging. Ten sposób na zdrowie, życie i poprawę kondycji fizycznej jest szczególnie widoczny w krajach Europy Zachodniej gdzie największe ogólnodostępne, wielotysięczne imprezy biegowe organizowane są w stolicach państw i służą przede wszystkim celom promocyjnym. Fascynacja tą najprostszą dyscypliną sportu jest coraz bardziej zauważalna również w naszym kraju- gdzie co roku wzrasta zarówno liczba osób biegających jak i ilość organizowanych biegów ulicznych.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom tą formą rekreacji i ruchu dla zdrowia MCKiS skupia amatorów biegania w sekcji lekkoatletycznej o nazwie Klub Biegacza. Sekcja ta nie posiada trenera- zrzesza mieszkańców Jaworzna w różnym wieku, którzy w sposób regularny, samodzielnie trenują biegi długodystansowe reprezentując następnie klub i miasto na organizowanych w całej Polsce masowych biegach ulicznych.

W każdym sezonie MCKiS organizuje dla swoich zawodników blisko 20 wyjazdów na ogólnopolskie imprezy biegowe na dystansach 10 km, 15 km, półmaratony i maratony. Zawodnicy nie ograniczają się jedynie do wyjazdów zorganizowanych przez klub- również z własnej inicjatywy i na własny koszt biorą udział w tych imprezach biegowych, które wzbudzą ich zainteresowanie.

W wielu tych imprezach nasi zawodnicy wielokrotnie zajmują miejsca na podium w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych, a dodatkowo każdorazowo startując liczną grupą są sekcją zauważalną zarówno na trasie jak i następnie w wynikach końcowych. Sukcesy zawodników z Jaworzna cieszą tym bardziej, że żaden z nich nie ma przeszłości zawodniczej- są amatorami biegającymi dla zdrowia, a jednocześnie z zamiłowania bo biegi długodystansowe podobnie jak każda dyscyplina sportu mogą też być sposobem na zdrowe spędzanie wolnego czasu.

Miejskie Centrum Kultury i Sportu zaprasza na organizowane przez nas imprezy dla biegaczy:

– Międzynarodowy Bieg Ulicznym na 15 km :(sierpień)- jedna z największych imprez biegowych w kraju na tym dystansie organizowana nieprzerwanie od 1996 roku,
– Bieg dla dzieci do 10 lat : (sierpień)- bieg odbywa się na godzinę przed startem Międzynarodowego Biegu Ulicznego -15km,
– Jaworzno Triathlon „Stalowy Sokół” : (sierpień)- dystanse 400m pływania, 10km jazdy rowerem i 3km biegu są w zasięgu każdej wysportowanej osoby.