Spotkanie zawodników KB MCKiS na zakończenie sezonu 2015.

IMG_3786

Jak co roku biegacze amatorzy zrzeszeni w sekcji biegów długodystansowych o nazwie Klub Biegacza MCKiS spotkali się by podsumować miniony sezon i zaplanować starty na rok 2016.

W bieżącym roku MCKiS współfinansował wyjazdy na następujące biegi uliczne:

– 10km- Bieg Fiata w Bielsku-Białej, Bieg Uliczny w Bukownie, Bieg Niepodległości w Białym Kościele

– 15km- Jubileuszowy Bieg w Jaworznie, Bieg Uliczny w Bełchatowie

– 21km- Półmaraton Marzanny w Krakowie, Półmaraton Żywiecki, Półmaraton w Dąbrowie Górniczej, Półmaraton w Kietrzu, 4F Półmaraton Wielicki, Półmaraton Królewski w Krakowie

– 42km- Orlen Warsaw Maraton, Silesia Maraton, Cracovia Maraton

– 100km- Bieg 7 Dolin w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy.

Nasi zawodnicy, którzy traktują biegi długodystansowe jako swoje hobby, sposób na życie i zdrowie biorą udział także w wielu innych imprezach, które sami wyszukują spośród kilku tysięcy organizowanych w naszym kraju (ok.4 tys). Wielu naszych biegaczy trenuje systematycznie i solidnie od wielu lat co wielokrotnie przekłada się na zajmowanie wysokich lokat w swoich kategoriach wiekowych. Takim przykładem może być Mariusz Ignacak, Norbert Jachymczyk Mariusz Drabiński czy Włodek Warszawski. Wśród pań bardzo dobrze radzi sobie Tereska Brzozowska. Czas podsumowań to także czas wyróżnień- zgodnie z regulaminem sekcji wręczono następujące wyróżnienia:

– najlepszy maratończyk: Mariusz Ignacak (życiówka 2.49.03)

– najlepszy zawodnik w biegach krótkich i średnich: Mariusz Ignacak

– najlepsza zawodniczka w biegach krótkich i średnich: Teresa Brzozowska

– najaktywniejszy zawodnik: Norbert Jachymczyk

– ukończenie pierwszego maratonu w barwach KB MCKiS: Wiesław Paprocki, Rafał

Niemczyk, Arkadiusz Szozda, Artur Sydoryk

– ukończenie pierwszego półmaratonu w barwach KB MCKiS: Katarzyna Syguła, Artur

Sydoryk, Arkadiusz Szozda, Rafał Niemczyk, Rafał Kucharski, Jakub Partyka

Wręczono też dwie nagrody specjalne- Piotr Westenholz otrzymał pamiątkowy puchar za ukończenie 50 maratonów w barwach KB MCKiS w latach 2004 – 2015 natomiast Paweł Płonka został nagrodzony jako najmłodszy biegacz KB MCKiS, który ukończył niezwykle trudny supermaraton na 100km w Krynicy.

Plany klubowe na przyszły rok to:

– 10km w Bukownie, Bielsku Białej i Białym Kościele

– 15km w Jaworznie i Bełchatowie

– 21km w Krakowie, Żywcu, Rudawie, Wieliczce, Imieliniu (20km)

– 42km w Warszawie, Dębnie, Krakowie, Wrocławiu.

Nasi biegacze wystartują także w wielu innych biegach, które ich zainteresują, gdyż bieganie podobnie jak wiele innych dyscyplin sportu jest w pewnym stopniu uzależniające. Potwierdzi to każdy biegacz, że po pewnym okresie biegania naturalnym jest poszukiwanie nowych wyzwań i chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Stąd jest rzeczą oczywistą, że każdy biegacz ukończy kiedyś półmaraton, półmaratończyk będzie myślał o kolejnym wyzwaniu czyli o maratonie, a wielokrotny maratończyk będzie poszukiwał biegu dłuższego czy ekstremalnego. Widać to w statystykach frekwencji biegaczy na imprezach biegowych w całej Polsce. Wraz z rosnącym w naszym kraju zainteresowaniem bieganiem rośnie liczba organizowanych biegów- aktualnie mamy w Polsce 157 maratonów (w 2005 było 32), 165 półmaratonów (w 2005 było 46), 740 biegów na 10km (w 2005 było 160) oraz wiele innych biegów na różnych dystansach. Najbardziej bogata w imprezy biegowe jest Warszawa, gdzie w ciągu roku odbywa się ich 349, drugim miastem jest Poznań z 215 biegami, a trzeci Wrocław gdzie organizuje się 159 biegów w roku.

Rozbiegało się też Jaworzno- w tym roku Międzynarodowy Bieg Uliczny na 15km, który organizujemy od 20 lat zanotował wzrost o 182 osoby (2014 650 biegaczy, 2015 832 biegaczy). Duży w tym udział biegaczy z Jaworzna- w 2014 wystartowało 146 mieszkańców naszego miasta, a w bieżącym roku już 208.

Zachęcamy więc do biegania, zachęcamy do startu w kolejnej jaworznickiej 15- tce w 2016 roku i zapraszamy zainteresowanych do Klubu Biegacza MCKiS Jaworzno.

Dodaj komentarz